شنبه 2 خرداد 1394 Saturday 23 May 2015 4 شعبان 1436

کاوه‌ محمدزاده‌؛

بازگشت حماسه‌...

جمعه, ۰۱ خرداد ۱۳۹۴
بازگشت حماسه‌...    بگذارید قبل از هر چیز میدان مناقشه‌ را به‌طور اجمالی ترسیم کنیم. امروزه‌ هر آموزش‏دهنده‌ای منتقد است. این نقد مشروط به‌ ماهیت رهایی‏بخشی گفتمان انتقادی نیست، بلکه‌ پای در زنجیر معاش دارد. همین زنجیر بهانه‌ای برای آموزش‏دهندگان تراشیده‌ که‌ سعی کنند با هزاران دلهره‌ و محافظه‌کاری مختص خانواده‌ فرهنگیان تجمّع اعتراضی برگزار کنند.
 ایثار و از خود گذشتگی یک آموزگار دیواندره ای خانم شراره صادقی از آموزگاران دبستان آزادگان شهرستان دیواندره با وجود شکستگی شدید پا بخاطر علاقه به کلاس درس و دانش آموزان از مرخصی پزشکی خود انصراف و در کلاس درس حاضر شد.معلمان هميشه انسان ساز بوده اند.ياد اين روزها آدمي را به دوران كودكي رهنمون مي سازد.زماني كه از هفت سالگي شخصيتي بزرگ وارد زندگي مان شد. آن روز كه براي اولين بار به مدرسه گام نهاديم سايه مردان و زناني را بر بالاي سرمان ديديم كه شمع وجودشان روشني بخش مسير زندگي مان شد.
کتاب معلم دیواندره ای در نمایشگاه کتاب تهران به گزارش روژان نیوزو به نقل از رولابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دیواندره،همزمان با آغاز به كار نمايشگاه بين اللمللي كتاب، اولين كتاب دكتر احمد چوپاني دبير تاريخ دبيرستانهاي شهرستان ديواندره منتشر شد. همزمان با آغاز به كار نمايشگاه بين اللمللي كتاب، اولين كتاب دكتر احمد چوپاني دبير تاريخ دبيرستانهاي شهرستان ديواندره منتشر شد.
کافه روژان نیوز؛
بشکه بشکه خلاقیت در اداره برق شهرستان دیواندره! اوج خلاقیت و نوآوری در رفو! و تعمیر تیرهای انتقال برق به دست متخصصان داخلی شهرستان را به جامعه متخصصین و مهندسین مقیم شهر تبریک گفته و از درگاه خداوند منان توفیق روزافزون خواستارم و ذکر چند نکته را خالی از لطف نمی‌دانم .بالاخره توانستیم تعمیر و نگهداری تیرهای انتقال برق را بومی کنیم با این حرکت عظیم گامی بزرگ در جهت خودکفایی شهرستان برداشته‌ایم و شاید در آینده‌ای نزدیک با ورود سرمایه‌گذاران متعدد داخلی و خارجی این نوع دانش در تعمیر تیرهای انتقال برق را به کشورهای هم‌جوار صادر کنیم .
پیشنهاداتی در مورد خرید و مطالعه کتاب خوب  اگر گذرمان به بیست وهشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران افتاد این سوال پیش میاید که چه کتابی بخریم و چه  کتابی ارزش خواندن دارد شاید نکاتی که در ادامه مطلب به آن اشاره میشود بتواند گره از مشکل تا حدی بگشاید و فرد بتواند کتاب مورد علاقه اش را انتخاب کند پس پیشنهاد میشود با آگاهی این کار انجام شود تا بتوانید کتاب مورد علاقه خود را انتخاب کنید .   
زاهد رضایی؛

پرسه های ذهنی در خیابان

شنبه, ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴
پرسه های ذهنی در خیابان حال اگر از شهرک ها ی تازه ساخت به خیابان بازگردیم قبرستان قدیمی شهر را خواهیم دید که با تعمدی خاص خود را بین علف های بلند پنهان نموده است. در واقع مدرنیسم بر خوانش انسان از مرگ نیز تاثیر می گذارد. چنانکه در دنیای کلاسیک قبرستان دیواندره در وسط شهر قرار داشت اما بنا به دلایلی که در زیر خواهد آمد

آخرین عاشقانه یک معلم فداکار

دوشنبه, ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۴
آخرین عاشقانه یک معلم فداکار   آخرین درس فداکاری معلم روستای« دره شور» معنی این بیت شعر سعدی بود که بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش زیک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار.ابوالقاسم راستگو معلم مهربان دبیرستان شهید کاکایی روستای دره شور زرین دشت با اهدای اعضای بدنش درس ایثار و فداکاری را به دانش آموزان آموخت.اهالی روستا در روز معلم پیکر این معلم فداکار را با شکوه و عظمت به خاک سپردند و همه دانش آموزان قدیمی و جدید این معلم ادبیات یکصدا بر سر مزار او فریاد زدند: معلم عزیز روزت مبارک.

فوتسال بانوان دیواندره سوم استان شد

یکشنبه, ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۴
فوتسال بانوان دیواندره سوم استان شد در دیدار رده بندی شهرستان های بانه و دیواندره به مصاف هم رفتند که در پایان دیواندره با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی دست یافت و عنوان سوم این دوره از رقابت ها را کسب کرد.

نگاهی به شبکه فاسد ماهواره ایی GEM KURD

پنج شنبه, ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۴
نگاهی به شبکه فاسد ماهواره ایی GEM KURD این شبکه تمامی سریال های اجتماعی اغلب با موضوع های خانوادگی با صحنه های مبتذل را به زبان کُردی ترجمه و در اختیار مخاطبین کُرد زبان قرار می دهد.
اختلاف فرماندار و شورای اسلامی شهر دیواندره در مراسم روز شورا بالا گرفت نکته قابل‌توجه این مراسم تنش لفظی میان شوراهای اسلامی شهر دیواندره با فرماندار بود که از گلایه‌های هژیر علوی به‌عنوان سخنران برنامه آغاز شد .هژیر علوی اظهار کرد: شورا به چه‌کارمی آید وقتی همه مصوبات ما را فرمانداری و کمیته انطباق رد می‌کند و اصولاً شورا مفهوم خود را ازدست‌داده است .علوی در بخشی از سخنان خود بیان کرد که در این روزها مردم باید از شورا و عملکرد آن حرف بزنند نه این‌که تریبونی برای سخنرانی امثال من و فرماندار و نماینده مجلس باشد .
کافه روژان نیوز؛
مسابقه ی ادارات دولتی شهرستان دیواندره برای تبلیغ نمایندگان مجلس این روزها شهرستان دیواندره باهمت مسئولان ادارات ریزودرشت پر است از جشنواره و سمینار و گردهمایی و گرامیداشت و جلسه و... ،سرسبد این‌همه کار مفید! نمایندگان مجلس هستند که باوجود خود گرمابخش این محافل شده‌اند.
عادل قاسمی؛

روز کارگر خجسته باد...

چهارشن, ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۴
روز کارگر خجسته باد... می دانید دقیق گره کار کجاست،از روشنایی سپیده بیرون می زند و تا تاریکی هوا به دنبال لقمه ای نان دوندگی می کند که بعضی روزها هست و گاهی همه جا قحطی می زند،کسی دست های پینه بسته اش را ارج نمی نهد او را با القاب عمله و توصیف های مایوس کننده بیچاره،بنده خدا و ...از تلاش شبانه روزی دلسرد می کنند.در محافل ،مجالس و همه جا نگاه های تحقیرآمیزی به او دارند،
نماد مادر میدان دیواندره رااستادضیاءالدینی می سازد ساخت ونصب پیکره مادر(دایک) به سفارش شهرداری دیواندره توسط هنرمند بین المللی کرد، استاد هادی ضیاءالدینی در دیواندره.این پیکره در میدان مادر(دایک) واقع در ورودی اندیشه۱ و با الهام از پوشش زنان منطقه دیواندره به ارتفاع ۴ متر (بدون احتساب پایه)نصب خواهد شد. زمان اتمام کار حداکثر یک سال

فرماندار بومی یک ‌ساله شد!

دوشنبه, ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۴
فرماندار بومی یک ‌ساله شد! متأسفانه بهرام فاتحی الفبای سیاست و مدیریت را آن‌گونه که بایدوشاید بلد نبود و همین باعث شد در همان اوایل کار مدیران استانی در تائید حکم ایشان به‌عنوان فرماندار شهرستان دیواندره دچار تردید شوند و می‌رفت تا فاتحی صندلی فرمانداری را به دلیل معادلات اشتباه و رفتارهای نسنجیده سیاسی که در جلسات متعدد از خود بروز می‌داد، از دست بدهد .فاتحی در رایزنی چندماهه با نمایندگان مجلس بالاخره توانست آن‌ها را قانع و به هر طریقی خود را ماندگار و حکم تائید شده فرمانداری را از دست معاون سیاسی استاندار کردستان دریافت کند .
شورای شهر دیواندره گزارش می دهد؛
اولویت های عمرانی شهرداری دیواندره در سال 94 سخنگوی شورای شهر دیواندره ضمن تشکر از تلاش های شبانه روزی شهردار و اعضای شورای شهر و پرسنل شهرداری،احداث میدان مادر در ورودی شهر(ورودی شهرک اندیشه)با طراحی و اجرای استاد هادی ضیاءالدینی،انتقال میدان امام خمینی به روبروی اداره تعاون روستایی،کمک به احداث درمانگاه تامین اجتماعی (اختصاص سه هزار متر مربع زمین در شهرک شهدا)تلاش در جهت حل مشکل شهرک ها و مناطق حاشیه ای شهر را از برنامه های مهم شورا عنوان کرد.درپایان جلسه این دو عضو شورا اظهار داشتند که کلیه این برنامه ها حاصل همفکری جمعی کلیه اعضای شورا و شهردار محترم بوده و تمامی اعضای شورای دوره چهارم آماده پذیرش هر نوع انتقاد و پیشنهاد سازنده از طرف شهروندان و رسانه های خبری می باشند.
معمایی در دیواندره که هنوز حل نشده است+تصویر  از یک سال گذشته  تا همین چند روز پیش به صورت متناوب شیشه ی بانک ها و مغازه های سطح شهر شکسته می شود و تاکنون کسی در این رابطه پاسخگوی ذهن پرسشگر افکار عمومی نبوده و همه نگاه ها متوجه پلیس و نیروی انتظامی در حل این معما است.
توسط شهرداری دیواندره؛
اختصاص سه هزار متر زمین رایگان جهت احداث درمانگاه تامین اجتماعی دردیواندره به گزارش روابط عمومی، ظهر امروز دکتر فولادی مدیر کل سازمان تامین اجتماعی استان کردستان، فرماندار، رئیس سازمان تامین اجتماعی، شهردار و اعضای شورا در ساختمان شهرداری جهت واگذاری رایگان ۳۰۰۰ متر زمین برای احداث درمانگاه تامین اجتماعی در شهرک شهدا تشکیل جلسه دادند. دکتر فولادی با تشکر و قدر دانی از این اقدام مهم شهرداری و شورا احداث درمانگاه را گامی مهم در توسعه شهر ارزیابی نمود. فرماندار نیز اظهار داشت که با همدلی و همزبانی مردم و مسئولین در سال جدید می توان شاهد تغییرات مثبت و مهمی در سطح شهر باشیم. وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که درمانگاهی در شان و منزلت مردم شریف دیواندره احداث گردد.
امروز نوبت ماست كه چكاري براي نجات زمين انجام بدهيم  امروز نوبت ماست كه چكاري براي نجات زمين انجام بدهيم چهل و پنجمين سالروز گراميداشت روز زمين پاك را گرامي بداريم هفته بزرگداشت زمين پاك ۲ ارديبهشت لغايت۷ ارديبهشت را با رعايت نكات ذيل گرامي بداريم.      
طناب زنی، ورزشی کم هزینه و پرفایده

همایش طناب ورزی در دیواندره

چهارشن, ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۴
همایش طناب ورزی در دیواندره مرکزبهداشت شهرستان دیواندره در نظر دارد نسبت به  برگزاری همایش طناب زنی "پدر و پسر" اقدام نموده است. این همایش قرار است روز جمعه در باشگاه ورزشی شهرک روحانیون راس ساعت ۱۰ صبح به منظور نهادینه کردن این ورزش کم هزینه ولی پرفایده برگزار گردد.

همایش ادبیات بومی

دوشنبه, ۳۱ فروردين ۱۳۹۴
همایش ادبیات بومی .آثار به دو زبان کردی و فارسی پذیرفتنی است. ۲. فایل Pdf وWord  با فونتB mitra  برای نوشته‌های فارسی و فونت Unikurd  برای نوشته‌های کردی قلم ۱۴ استفاده شود. ۳. در صفحه‌ی اول: عنوان و موضوع اثر، نام نویسنده و دیگر مشخصات ذکر شود. ۴. مقالات باید در چارچوب محورهای همایش و یا موضوعات مرتبط با آنها باشد. ۵. ساختار مقاله:«چکیده، کلیدواژه، مقدمه، طرح موضوع یا مسئله، ضرورت، پیشینه، متن، نتیجه‌گیری، پی‌نوشت، منابع» رعایت شده‌باشد. ۶. مقاله در نشریات چاپ نشده باشد. ۷. مقالات باید حاوی اندیشه، نظر، پیام و مسائل علمی به روش منطقی و علمی بیان و اثبات شده باشد. ۸. حجم مقاله از ۱۵ صفحه‌ی A۴ – ۲۴  سطری بیشتر نباشد ۹. شیوه‌ی ارجاع درست باشد. ۱۰. آرای مندرج در آثار مبیّن نظر نویسنده‌ی آن است.