پنجشنبه 27 آذر 1393 Thursday 18 December 2014 25 صفر 1436
4
5

اظهارات عجیب فرماندار دیواندره در خصوص تصادف کاروان وزیر بهداشت فاتحی به شفا آنلاین گفته است: متاسفانه حادثه‌ای رخ داده و نیازی به این همه بزرگنمایی از سوی برخی رسانه‌ها نبود چرا که این سفر خیلی خوب و پربرکت بود و برای استان کردستان و شهرستان ما نیز بسیار حائز اهمیت بوده است چرا که پیش بینی‌هایی نظیر ساخت بلوک زایمان و ساخت بخش دیالیز برای بیمارستان دیواندره صورت گرفته است. این اظهارات عجیب و غریب در حالی است که استاندار کردستان و وزیر بهداشت و دیگر مسئولان علوم پزشکی کردستان پس از وقوع این حادثه تأسف خود را ابراز داشته و در خبرگزاری رسمی دولت(ایرنا) نیز اخباری در این خصوص منتشر شده است.
تصاویر حادثه خونین سفر وزیر بهداشت به دیواندره در جریان این حادثه رانندگی یک نفر در محل وقوع تصادف جان خود را از دست داد و پنج نفر دیگر به دلیل وخامت اوضاع به بیمارستان دیواندره منتقل شدند.در جريان اين حادثه يكي از وسائل نقليه كه همراه كاروان وزير بود، با يك دستگاه خودرو سواري آر دي برخورد كرد كه به دنبال وقوع اين حادثه چهار نفر زخمي و یک نفر کشته شدند.در ماشين كاروان همراه وزير بهداشت، معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي كردستان و يكي از همراهان وزير بهداشت حضور داشتند كه هر دو نفر به صورت سطحي زخمي شدند. شدند.
در جریان بازدید وزیر بهداشت از دیواندره اعلام شد
ساخت درمانگاه شبانه‌روزی در شهر زرینه حضور یک پزشک آن هم که به صورت بیتوته و ثابت نیست و در بعضی مواقع به بیمارستان دیواندره ویزیت می‌کند، نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای درمانی مردم زرینه و روستاهای اطراف باشد.
درمان فوری سرماخوردگی در یک روز! بابونه به دلیل وجود آنتی‌بیوتیک و آنتی‌باکتریال در ماده مؤثره آن، بهترین گیاه برای درمان سرماخوردگی است.
وزیر بهداشت، مداوای چشمان چهار کودک دیواندره ای را بر عهده گرفت دکتر حسن قاضی زاده هاشمی، در دیدار با شوخان براخاسی دختر بچه دیواندره ای، به درخواست خانواده شوخان و اهالی روستای کلکان، مداوای چشمان چهار کودک این روستا را متقبل شد.
وزیر بهداشت از بیمارستان امام (ره) دیواندره بازدید کرد دکتر «حسن قاضی زاده هاشمی» در این سفر از بخش های مختلف بیمارستان امام (ره) از جمله اوژانس، داخلی و مردان بازدید کرد و از نزدیک در جریان نحوه ارایه خدمات به بیماران قرار گرفت.
وزیر بهداشت در سفر به دیواندره؛
چشمان شوخان را معاینه می‌کند بر اثر این حادثه شوخان که اهل دیواندره است چشمان خود را از دست داد و پس از ۲.۵سال پیگیری درمان در ابتدای سال ۹۳ هاشمی وزیر بهداشت از بیماری وی مطلع شده و شوخان را تحت عمل جراحی چشم قرار می‌دهد. عمل جراحی و درمان شوخان ۴ ماه طول کشید و بینایی یک چشم شوخان به او بازگشت.
حادثه خونین در سفر وزیر بهداشت به دیواندره در جریان این حادثه رانندگی یک نفر در محل وقوع تصادف جان خود را از دست داد و پنج نفر دیگر به دلیل وخامت اوضاع به بیمارستان دیواندره منتقل شدند.
اختتامیه المپیاد زبان انگلیسی برگزار شد در این مراسم که ابتدا با قرائت قران د لنشین دانش اموز محسن قربان آغاز شد ، احمدی معاون آموزشی ، حیدری مدیر دبیرستان نمونه فارابی و علیخانی مدیر دبیرستان نمونه فضیلت  سخنانی در باب اهمیت یادگیری زبان انگلیسی ارئه نمودند.
به بهانه یکسال شدن حضور زاهدی استاندار؛
کُردستان محملی برای حضور نیروهای متخصص نه مجالی برای تسویه حساب شخصی عده ای از ناموران با سابقه سیاسی و مدیریتی استان نیز قریب به یک دهه است که فرصت خدمت به زادگاهشان را از دست داده و عملا فقط در فضای دانشگاهی پایتخت به انتقال دانش و تجارب خویش می پردازند و تدوین اسناد موثر در توسعه پایدار استان با توجه به اتمام برنامه پنجم نیز مدیریت عالی استان را با چالش مواجه ساخته تا جایی که به دلیل فقر دانش تعداد معدودی از دستگاه های عضو شورای برنامه ریزی و توسعه استان توانسته اند مطالب موثر در تدوین برنامه ششم را به استانداری کُردستان گسیل دارند.

همه چیز درباره تبخال

سه شنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۳
همه چیز درباره تبخال یکی دیگر از راههای شایع انتقال تبخال استفاده از لوازم غذاخوری، تیغ یا حوله دیگران است. نکته اینجا است که حتی در زمانی که تبخال از آن حالت پر آب خارج شده و اصطلاحا دلمه بسته، بازهم بشدت مسری است و می‌تواند باعث انتقال بیماری شود.
بالاخره اسفناج آهن دارد یا نه؟ در دنیای فانتزی کم نیستند تعداد شخصیت‌هایی که با خوردن اسفناج نیرو گرفته و افراد شرور را از پای در می‌آورند. ملوان زبل یکی از همین شخصیت‌های معروف است.

آنچه میگرن را تشدید می‌کند

سه شنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۳
آنچه میگرن را تشدید می‌کند استرس‌، هوای گرم و مرطوب، نورهای شدید، برخی مواد غذایی مانند شکلات، پنیر و موادی که شیرینی زیادی دارند، سردرد میگرنی را بدتر می‌کنند.

فلفل قرمز، دشمن چربی شکم

سه شنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۳
فلفل قرمز، دشمن چربی شکم پژوهش های اخیر حاکی از این است که مصرف فلفل قرمز باعث کاهش چربی در ناحیه شکم می شود.  

پیاز در طب سنتی!

سه شنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۳
پیاز در طب سنتی! پیاز سنگ کلیه را خرد می کند و علاوه بر تحکیم لثه‌ها، کلسیم آن دندانها و استخوانها را تقویت می‌کند و از نرمی استخوان جلوگیری می‌کند.
پشت پرده تعاونی صنوف مزاحم  شهر دیواندره+سند متأسفانه تشکیل تعاونی‌هایی ازاین‌دست در شهرستان به‌وفور یافت می‌شود که بدون در نظر گرفتن قوانین خاص این نوع تشکیلات شکل‌گرفته، اقدام به فعالیت می‌کنند و تا به امروز نظارت صحیحی بر عملکرد آن‌ها انجام نشده . ازاین‌رو اعضای هیئت‌مدیره آن‌گونه که خود خواهان هستند، کار را ادامه می‌دهند و این نوع برخوردها و اعمال سلیقه شهروندان را دچار مشکل و بعضاً بی‌اعتمادی نسبت به دستگاه‌های اجرایی را همین نوع قانون‌شکنی‌ها به وجود می‌آورد .

اگر نقد و انتقاد نباشد...

دوشنبه, ۱۷ آذر ۱۳۹۳
اگر نقد و انتقاد نباشد... هيچ کس حق ندارد و نمي تواند تمامي افکار، گفتار، تصميم ها و رفتارهاي خود را حق مطلق، بدون اشتباه و خالي از نقصان تصور کند، به دنبال پذيرش و تمکين اين واقعيت منطقي و غيرقابل انکار و کاملاً بديهي هيچ فرد، سازمان، نهاد، دولت و حاکميتي نمي تواند خود را از دايره نقد و انتقاد بيرون بداند
وزیر بهداشت: سیب و خیار را با پوست نخورید وی در پاسخ به اینکه آیا این روغن عوارضی برای بدن دارد یا نه،‌ اذعان داشت: پارافین خود بسیار مضر است،‌ چه برسد به گریس و وازلین که جزء خطرناک ترین روغن‌‌ها محسوب می‌شوند.
فریادبی صدای یک شهروند دیواندره ای؛
آقای مسئول،مردم تا كي منتظر تحقق وعده‌ها باشد؟ حالا من، ۱۱ ساله به امید ساخت یه خونه منتظر ماندم- ۴ ساله سند زمین رو گرفتم - ۳ ساله که از شهرداری و فرمانداری و اعضای محترم شورای شهر می شنوم که به زودی مشکل این شهرک ها حل خواهد شد!...
ارسالی از کاربران؛

نگاهی گذرا به روستای دیواندره

پنج شنبه, ۱۳ آذر ۱۳۹۳
نگاهی گذرا به روستای دیواندره روستای دیواندره ای که من می شناسم از سال ۱۳۴۰همان شکلی بوده که اکنون هست یعنی چی ؟ یعنی اینکه هیچ گاه در چاچوب شاخص های شهرک هم قرار نگرفت و قرار هم نیست اینطوری باشد .