دوشنبه 11 اسفند 1393 Monday 2 March 2015 11 جمادی‌الاول 1436
4
5
8

شهردارو شورای شهر زرینه را چشم زدن! چه پیش آمد و چه بر این‌ها گذشت که به‌یک‌باره عنان از کف بریده و در مقابل همدیگر قرار گرفتند و از دور برای هم شاخ و شانه می‌کشند و هر یک دیگری را به کارشکنی و فرافکنی متهم می‌کند.اما و اگر های فراوانی پیش آمده است که باید مرجعی به این سوالات و ابهامات پاسخ بدهد و آنچکه که مردم باید بدانند را بازگو کند و افکار عمومی شهر زرینه و به طبع شهرستان دیواندره را قانع و پاسخی در خور شان خواسته های آنها که همان روشنگری در چهار چوب حقوق شهروندی است ، بدهد.به هر حال ما که از پشت پرده خبر نداریم و دو طرف را به خویشتن داری دعوت می کنیم و برادرانه می گوییم کاری نکنید که« چون پرده برافتد نه تو مانی و نه من »مصداق پیدا کند و باز مردم نسبت به جایگاه شورا و شهرداری بی اعتماد شوند و خاطرات خوش فرهنگی و نگین برفی که به زور در این خشک سالی به زرینه تحمیل کردید ،به دست فراموشی سپرده شود و دوباره در نقطه صفر حاضر شوید.
غارکرفتو دیواندره خانه تکانی می شود کاروانی از دوستداران و حامیان محیط زیست و طبیعت، کسبه، مسولین شهرستانی و استانی، اصحاب رسانه، فعالان اجتماعی و فرهنگی و گروهی از عکاسان استان با شعار 'غار کرفتو هویت تاریخی کردستان'روز پنج شنبه  ۱۴ اسفند ماه۹۳ در محل غار کرفتوی دیواندره جمع شده و داخل و اطراف غار را پاکسازی می کنند.
استارت مشکلات شورا و شهرداری زرینه از نصب یک پرچم آغاز شد
شهردار زرینه:برای جلوگیری از تنش بین شورا و شهرداری استعفا دادم استارت چالش شورا و شهرداری از نصب و رونمایی از پرچم کشور در ورودی شهر زرینه آغاز شد که آقای رئیس فعلی شورا با این قضیه مخالفت کردند.به گفته شهردار مستعفی زرینه، تهیه و نصب این پرچم را با ۱۵ میلیون تومان انجام دادم که اگر پرچمی با این سازه و قطر و کیفیت با ۲۵ میلیون تومان خریداری شود من حاضرم از کردستان بروم.
ظرفیت های ارتفاعات دیواندره برای کوهنوردی چشم انداز هاي زيبا ازارتفاعات چهل چشمه بر روي قله اين كوه و طبيعت بكر آن باعث شده است كه كوهنوردان و عاشقان طبيعت براي ديدن مناظر كم نظير آن خستگي را ه را به جان بخرند.
اعتراض و تحصن معلمان به مقابل آموزش و پرورش کشید+ تصویر به گزارش روژان نیوز، معلمان مدارس شهرستان دیواندره امروز صبح در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و مزایای معوقه خود ، در کلاس درس حاضر نشدند.همچنین یک منبع آگاه از نگرانی معلمان نسبت به درصد افزایش حقوق معلمان در سال آینده خبر داد و گفت : پایین بودن نسبت افزایش حقوق معلمان نسبت به نهادها و ادارات دیگر در بودجه پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش و پرورش علت این اعتراض می باشد . معلمان بودجه پیشنهادی دولت برای وزارت آموزش و پرورش را ناکافی می‌دانند.

شهردار زرینه استعفا داد!

یکشنبه, ۱۰ اسفند ۱۳۹۳
شهردار زرینه استعفا داد! باتوجه به درخواست ناصح محمدخانی شهردار شهر زرینه مبنی بر استعفا از پست شهرداری این شهر،اعضای شورای شهر بعد از بحث و تبادل نظر با استعفای وی  موافقت نمودند و بهنام معارفی  کارمند شهرداری به عنوان سرپرست جهت انجام امور شهرداری به کمیته انطباق معرفی گردید این مصوبه با امضای چهار نفر از اعضای شورا و عدم امضای سالار مرادی عضو شورا به تصویب رسید.
دیدار فرماندار شهرستان دیواندره با نماینده ولی فقیه فرماندار دیواندره، مدیر آموزش وپرورش و رئیس مركز بزرگ اسلامی شهرستان با حجت الاسلام و المسلمین حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان دیدار کردند.
2کشته در حادثه رانندگی در دیواندره در این حادثه که شامگاه دیروز بین یک دستگاه سواری روا و تویوتا در جاده فرعی روستای گومه ای ازتوابع بخش کرفتو رخ داد دو نفر از سرنشینان سواری روا کشته و سه نفر زخمی شدند.سرهنگ نادری علت این حادثه را سرعت زیاد وانحراف به چپ خودرو تویوتا اعلام کرد.
 پليس ديواندره کيف حاوي 451 ميليون را به صاحبش برگرداند اين مأمور وظيفه شناس با پرس و جو و تحقيقات به عمل آمده صاحب کيف که يکي از شهروندان ديواندره اي بود را شناسايي و کيف را به صاحبش برمي گرداند .
بخشدار مرکزی:
حمایت از تولید و کارآفرینی زنان روستا یکی از مشخصه های اقتصاد مقاومتی بحث استفاده از کالاهای داخلی است، لذا نقش زنان خصوصاً جامعه روستایی به عنوان مدیران سبد دارایی خانواده پررنگتر است
ناصر کریمیان؛
سوء تفاهمات امروزی مانع برقراری یک ارتباط کامل البته پاره ای از این تفاوتها ریشه فرهنگی دارد که در هر جامعه ای برحسب بافت جغرافیایی و اجتماعی آنان متفاوت است و این امر نسبیت فرهنگی را می رساند مثلا در ایتالیا برای تمایل نشان دادن به چیزی سر را از پایین به سمت بالا حرکت می دهند در حالیکه در کشور ما سر را به سمت پایین . بهر حال اگر بخواهیم یک ارتباط موثر و سازنده و کامل را فرموله بکنیم عبارتند از:
فینال مسابقات فوتسال دهه مبارک فجر؛
ماتادورها اداره کل ورزش را مغلوب خود کرد! به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی یک دوره مسابقات فوتسال با حضور تیم های مختلفی در سطح شهرستان دیواندره برگزار گردید ،که در پایان این رقابت ها تیم ماتادور توانست تیم فوتسال اداره کل ورزش را مغلوب خود کند و قهرمان این دوره از مسابقات شود.
شهردار دیواندره:
تمرکز زدایی رمز توسعه شهری دیواندره است اسماعیلی این میدان را برای راهنمایی و رانندگی مشکل آفرین عنوان کرد و گفت: در ساعات اوج ترافیک عصرگاهی، جمعیت شهر دوبرابر شده و با هجوم روستانشینان به این قسمت از شهر ترافیک بزرگی به وجود می‌آید.
ناصح عبدی:
قدرت طراحی شهری در دیواندره وجود ندارد به گزارش روژان نیوز ،ناصح عبدی ظهر امروز در کمیته فنی شورای ترافیک استان کردستان اظهار کرد: سه میدان کنونی شهر دیواندره تنها نام میدان را یدک می‌کشند و در واقع فلکه هستند.
زایمان بدون درد رایگان در بیمارستان امام خمینی دیواندره انجام می شود مدیر شبکه بهداشت شهرستان دیواندره در گفتگو با خبرنگار روژان نیوز گفت: زایمان بدون درد رایگان در بیمارستان امام خمینی شهرستان دیواندره انجام می شود.
سامان احمدی؛
دو کلمه حرف حساب و سرگشاده با والی کُردستان گفتمان دولتی که شما نمایندگی عالی آنرا در این استان به عهده داری بی شک در شعار محور اعتدال همپای تدبیر و امید را به کرات گوشزد می نماید و در آن خبره بودن ارکانش را سرلوحه ی خدمت مطالبه نموده است،اما قفل های توسعه فرهنگی در این استان علیرغم خواسته ی جامعه هنرمند،نویسنده و روزنامه نگارش و خواسته ی شخص شما هنوز با کلیدی مدبرانه گشوده نشده و تضارب آرا خلاف رودخانه مطالبات مردم چون سونامی میراث به جا مانده از دیروز این سرزمین را نیز با خود به ناکجا آباد می برد؛قصد اساعه ادب و یا سیاه نمایی وضعیت موجود نیست بلکه هدف ذکر واقعیتی است که قلم از بازگویی حقیقت آن عاجز است.
احمد چوپانی؛
نماینده دیواندره در شورای استان خواستارساماندهی قلیان سرا ها شد نماینده شهرستان دیواندره در شورای اسلامی استان کردستان اظهار کرد: بحث قاچاق در نقاط مرزی وجود دارد و با توجه به مضرات این امر باید فرهنگ‌سازی برای جلوگیری از شیوع این معضل انجام شود.
عطا الله احسنی

توسعه و الزام توسعه سیاسی

دوشنبه, ۲۰ بهمن ۱۳۹۳
توسعه و الزام توسعه سیاسی توسعه در یک جامعه زمانی موفق خواهد شد و موجب رشد و تعالی را موجب خواهد شد که در همه ابعاد سیاسی و اقتصادی و فرهنگی و اجتماعی توامان صورت گیرد و به عبارتی موزون اتفاق بیفتد ،این یعنی توسعه متوازن ،و گرنه پرداختن به یک بعد از ابعاد توسعه و بی توجهی به سایر ابعاد نه تنها پیشرفتی را نصیب نمی کند بلکه معضلات زیادی را متوجه جامعه خواهد کرد که عواقبش نامعلوم خواهد بود
شورای اسلامی و شهرداری شهر دیواندره ؛
شهروندان نمونه سال 1393 شهر دیواندره شهرداری و شورای اسلامی شهر دیواندره برای دومین سال شهروندان نمونه را انتخاب و طی مراسمی که در تالار فردوسی برگزار خواهد شد از این عزیزان تقدیر می کنند.
کاپ اخلاق جشنواره بازی های بومی و محلی دختران به دیواندره رسید به گزارش روژان نیوز؛در پایان این جشنواره و در نتیجه تیمی، تیم های سنندج، کامیاران و دهگلان به ترتیب رتبه های اول تا سوم را به دست آوردند و کاپ اخلاق این رقابت ها نیز به تیم دیواندره رسید.