مدیر پروازی ورزش و جوانان دیواندره و چند نکته ... ‌همه بر این واقعیت متفق القولند که ؛مدیر باید ۱۰۰ درصد در محدوده کاری اش ساکن باشد و این یک نیاز و شرط الزامی است. بحث پروازی بودن مدیران یکی از معضلات مدیریتی منطقه است. مدیر پروازی، نیروهای تحت امرش و مردم محل خدمتش را کمتر از آن می بیند که خانواده اش را به آن منطقه بیاورد. او حاضر نیست با تمام وجود و همراه با خانواده خود عمق نیاز محل خدمتش و دغدغه های همکارانش و نیاز شهرستان را درک کند.
سونامی استفاده از مواد نیروزا و بی‌ تفاوتی مسئولان/ مکمل‌های مرگ! استفاده از مواد نیروزا سال‌هاست که در اکثر رشته‌های ورزشی به یکی از دغدغه‌های اصلی مسئولان تبدیل شده و هشدارهای زیادی نیز در این مورد داده شده اما نه تنها از میزان استفاده از این مواد کاسته نشده بلکه رشد روز افزونی نیز داشته و هرازچندگاهی شاهد فوت یکی از این ورزشکاران هستیم.
نگاه های برتر عکاسان از غار کرفتو (+عکس) در این نشست که با حضور عکاسان همسفر و چند تن از علاقه مندان به مباحث نظری پیرامون آثار برگزار شد، ضمن نمایش بیش از ۳۰۰ قطعه عکس منتخب ارسالی عکاسان، پس از بحث و بررسی های فنی و تحلیل زیرساخت های معنایی و مفهومی آثار، در نهایت نگاه های برتر عکاسان انتخاب و معرفی شدند.این غار در دوران های مختلف تاریخی دارای کارکردهای گوناگون بوده و با وجود طبقاتی بودن درونی راهروها ، دارای نما و چشم اندازی فوق العاده است.  

اثرات کفش‌ بر پاهای شما

جمعه, ۰۶ شهریور ۱۳۹۴
اثرات کفش‌ بر پاهای شما کفش‌هایی با پاشنه‌های خیلی بلند، کفش‌های تخت یا همان کفش‌های باله و چکمه‌هایی بلند که تا بالای زانوی شما می‌آید: می‌دانم، که چقدر همه این انواع کفش را دوست دارید. اما آیا می‌دانید که این کفش‌ها چه اثری بر پای شما می‌گذارد؟

نکاتی جالب درباره زیتون

جمعه, ۰۶ شهریور ۱۳۹۴
نکاتی جالب درباره زیتون روغن زیتون خالص مزه تلخی می‌دهد و این تلخی نه تنها نشانه‌ی خراب شدن و فساد این روغن نیست، بلکه علامتی برای نشان دادن آنتی اکسیدان زیاد در این روغن است و تنها چیزی که باعث فاسد شدن این ماده می‌شود گرما و نور است.

ورزشکاران چه چیزهایی نخورند

جمعه, ۰۶ شهریور ۱۳۹۴
ورزشکاران چه چیزهایی نخورند ورزشکاران حر‌فه‌ای می دانند که تغذیه یک عامل مهم برای پیشرفت آنها است. رسیدن به اندام مناسب نیازمند داشتن تغذیه مناسب در کنار ورزش است.

۶ سردرد خطرناک

جمعه, ۰۶ شهریور ۱۳۹۴
 6 سردرد خطرناک یک متخصص و جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات گفت: آنوریسم مغزی نوعی بیرون زدگی بصورت حباب در جدار شریان‌های مغزی است که در حقیقت ناشی از ضعف در جداره آن‌ها است و بتدریج و به علت بالا بودن فشار در داخل عروق ایجاد می‌شود.

از سرکه سیب غافل نشوید

جمعه, ۰۶ شهریور ۱۳۹۴
از سرکه سیب غافل نشوید سرکه سیب دارای خواص درمانی فوق‌العاده‌ای است که مصرف آن به روش‌هایی خاص می‌تواند همانند دارو عمل کند.
محققان چینی: دود عود از سیگار سمی تر است محققان چینی می گویند که دود عود حاوی موادی است که برای سلول های بدن انسان بالقوه سمی تر از دود سیگار است.
گزارش عملکرد آموزش و پرورش دیواندره    محمدي مدير آموزش وپرورش درسومين جلسه شوراي آموزش وپرورش در سال ۹۴ ضمن تبريك هفته دولت به همه دولتمردان ايران اسلامي به مصوبات جلسه گذشته شورا اشاره نمود و گفت: ساماندهي نيروي انساني و توسعه سنواتي، رعايت توازن بين رشته اي و هدايت دانش آموزان به رشته هاي فني حرفه اي و كاردانش، ساماندهي مدارس كوچك بر اساس دستور العمل ارسالي...
درخشش ورزشکاران دیواندره ای در رقابت های کشوری به گزارش روژان نیوز،رقابت های پرس سینه قهرمانی کشور به مدت سه روز در چهار رده سنی در قزوین برگزار شد.این مسابقات طی روزهای ۲۸ لغایت ۳۱ مرداد ماه برگزار گردید و ۲۸ تیم از استان های سراسر کشور به رقابت پرداختند.در پایان در این رقابت ها تیم پرس سینه استان کردستان موفق شد ۵ طلا ، ۳ نقره و دو مدال را کسب کند.
برای اولین بار در دیواندره

افتتاح نمایشگاه عکس طبیعت دیواندره

پنج شنبه, ۰۵ شهریور ۱۳۹۴
افتتاح نمایشگاه عکس طبیعت دیواندره نمایشگاه عکس طبیعت با نام (شاری ئه وین) هنرمند عکاس منصور یعقوبی از سوم لغایت دهم شهریور ماه سال جاری در شهر دیواندره  بر روی علاقه مندان گشوده شده است.علاقه مندان می توانند همه روزه صبح و بعد از ظهر از نمایشگاه واقع در مجتمع فرهنگی ، هنری اداره اسلامی شهرستان دیواندره فاز۲ بازدید به عمل آورند.
همزمان با هفته دولت
 هفت پروژه بخش کشاورزی در دیواندره افتتاح شد به گزارش روژان نیوز ،مرغداری گوشتی ۲۰ هزار قطعه ای روستای گلبلاغ، یک واحد پروار بندی ۵۰ راسی گوساله در دیواندره و اصلاح و نوسازی باغات روستاهای گل تپه و گاوشله از جمله این پروژه ها بود.همچنین اجرای آبیاری بارانی ۸.۶ هکتار اراضی کشاورزی از دیگر پروژه هایی بود که به مناسبت گرامیداشت هفته دولت در شهرستان دیواندره انجام شد.
طرح جدید میدان امام(ره) شهر دیواندره+عکس ناصح عبدی عضو شورای شهر دیواندره در گفتگو با روژان نیوز اظهار کرد: همان طور که مستحضر هستید با توجه به طرح جدید شورای شهر و شهرداری به دلایلی که قبلا خدمتتان عرض شد، میدان فعلی حذف و به مکان جدید واقع درروبه روی پارک ملت منتقل می شود. این میدان با نام میدان امام خمینی به صورت  بیضی(۳۲×۱۶) و در آینده  به جهت های چهار محوری تبدیل خواهد شد.عبدی بیان کرد: محور پارک ملت به دلیل حفاظت و امنیت پارک ملت به صورت پیاده  خواهد بود. محور ساختمان تعاون با توجه به نقشه پیشنهادی( عکس شماره ۱) به صورت خیابان ۱۶ یا ۲۴ متری پیش بینی شده است که با توجه به قول مساعد معاون محترم عمرانی استاندار اجرای آن در آینده قطعی است.
مدیرکل امور شهری و شوراها استانداری کردستان:

شهرداری ویترین تفکرات شورا است

دوشنبه, ۰۲ شهریور ۱۳۹۴
شهرداری ویترین تفکرات شورا است آرتیکاس اقبال در جلسه بررسی مشکلات شهرداری های شهرستان دیواندره گفت: اعضای شورای شهر دربرابر تمام افراد شهر مسئول هستند و تصمیمی که شورا می گیرد باید درحد دانش و توان، بهترین تصمیم باشد.

فتح موستاق آتا و چند نکته ...

دوشنبه, ۰۲ شهریور ۱۳۹۴
فتح موستاق آتا و چند نکته ... ﺭﯙﮊﯼ ﭘێﻨﺞ ﺷﻪ ﻣﻪ ﺭێﮑﻪ ﻭﺗﯽ ۲۲ ﮔﻪ ﻻﻭێﮋﯼ ۱۳۹۴ ﻫﻪ ﺗﺎﻭﯼ ﮐﺎﮎ ﺳﻪ ﻋﯿﺪ ﻣﻪ ﺟﯿﺪﯼ ﮐﻪ ﮊﻭﺍﻧﯽ ﺑﻪ ﺗﻮﺍﻧﺎ ﻭ ﻧﺎﻭﺩﺍﺭﯼ ﺷﺎﺭﻩ ﮐﻪ ﻣﺎﻥ ﺩﻭﺍﯼ ﺯﺍڵ ﺑﻮﻭﻥ ﺑﻪ ﺳﻪ ﺭ ﮐێﻮﯼ ﻣﻮﺳﺘﺎﻕ ﺋﺎﺗﺎ ﻟﻪ ﻭڵﺎﺗﯽ ﭼﯿﻦ ﮔﻪ ﯾﺸﺘﻪ ﻭﻩ ﺋﺎﻣێﺰﯼ ﻧﯿﺸﺘﻤﺎﻥ ﻭ ﻟﻪ ﻻﯾﻪ ﻥ ﺑﻨﻪ ﻣﺎﻟﻪ ، ﻭﻩ ﺭﺯﺷﻮﺍﻧﺎﻥ ﻭ ﺩﯙﺳﺘﺎﻧﯽ ﭘێﺸﻮﺍﺯﯼ ﮔﻪ ﺭﻡ ﻭ ﮔﯚﺭﯼ ﻟێﮑﺮﺍ . ﮐﺎﮎ ﺳﻪ ﻋﯿﺪ ﻟﻪ ﺗﻪ ﻣﻪ ﻧﯽ ۶۰ ﺳﺎڵﯿﺪﺍ ﭼﯚﮐﯽ ﺑﻪ ﮐﻪ ﮊﯼ ﺳﻪ ﺭﮐﻪ ﺷﯽ ﻣﻮﺳﺘﺎﻕ ﺋﺎﺗﺎ ﮐﻪ ﮐﻪ ﮊێﮑﯽ ﺳﻪ ﻫﯚڵﯿﻪ ﻫێﻨﺎ ﻭ ﺋﻪ ﻡ ﮐﺎﺭﻩ ﯼ ﮐﺎﮎ ﺳﻪ ﻋﯿﺪ ﺟێﯽ ﺳﻪ ﺭ ﺳﻮﺭﻣﺎﻧﻪ ﻭ ﺩﻩ ﺑێ ﻟﻪ ﻧﺎﺧﯽ ﺩڵﻪ ﻭﻩ ﭘێﯽ ﺑێﮋﯼ ﮐﻪ ﻣﺎﻧﺪﻭﻭ ﻧﻪ ﺑﯽ ﻫﻪ ﭬﺎڵ. ﺋﻪ ﻭﺍﻧﻪ ﯼ ﮐﻪ ﮐﻪ ﮊﻭﺍﻧﻦ ﺋﻪ ﺯﺍﻧﻦ ﮐﻪ ﺋﻪ ﻡ ﮐﺎﺭﻩ ﺑﻪ ﺗﺎﯾﺒﻪ ﺕ ﻟﻪ ﻡ ﺗﻪ ﻣﻪ ﻧﻪ ﭼﻪ ﻧﺪﻩ ﺯﻩ ﺣﻤﻪ ﺕ ﻭ ﺳﻪ ﺧﺘﻪ

دومین جشنواره آواهای زرینه

دوشنبه, ۰۲ شهریور ۱۳۹۴
دومین جشنواره آواهای زرینه ناصح محمدخانی شهردار زرینه و دبیر جشنواره آواهای زرینه هدف از برگزاری این جشنواره را احیای موسیقی عمومی مردم،معرفی هنرمندان  و مقابله با تهاجم فرهنگی رسانه های  متخاصم بیگانه معرفی می کند که روزانه با بمباران تبلیغاتی پر زرق و برق همت به تحلیل آداب و رسوم  ملیت های مختلف جهان بسته اند.

تالیف کتاب درسی به زبان کردی

چهارشن, ۲۸ مرداد ۱۳۹۴
تالیف کتاب درسی به زبان کردی  به گزارش روژان نیوز، رشید قربانی روز سه شنبه در جمع خبرنگاران در سنندج افزود: بر این اساس سه فصل کتاب ادبیات سه پایه متوسطه اول به زبان بومی و محلی اختصاص پیدا می کند و هم اکنون محتوای این کُتب در حال تهیه و تدوین است.

عادی سازی!... دیگر هرگز

دوشنبه, ۲۶ مرداد ۱۳۹۴
عادی سازی!... دیگر هرگز      تقریبا می شود گفت هیچ رسانه‌ ای دردنیای مطبوعات نتوانسته‌ از وسوسه گزارش مذاکرات ایران و ۱+۵ برکنار بماند. این مذاکرات برای طرفین مذاکره، به ویژه ایران از یک طرف و غرب، به‌ ویژه‌ آمریکا، فرانسه و انگلستان از طرف دیگر [در میان کشورهای جهان بیشترین اقتصاد میل از جانب آمریکایی ها مصرف شده و کمترین میزان آن از جانب کشورهایی مانند ساحل عاج و بورکینافاسو و سایرین] پیامدهای مثبت و منفی در پی خواهد داشت، حتی اگر این مذاکرات به نتایج مطلوب تمام طرفین دعوا منتهی شود. 
تودیع و معارفه رئیس اداره گاز شهرستان به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری شهرستان دیواندره؛ جلسه تودیع و معارفه رئیس اداره گاز دیواندره با حضور فرماندار و مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان در محل فرمانداری برگزار شد.