4
5

در باب اظهارات نسنجیده نماینده سقز در باره غار کرفتو ؛
آقای نماینده،با حرف های نسنجیده تخم تفرقه نکارید عوام فریبی و جنجال دسته واژه های کسانی است که هیچگاه توانایی حل مشکلات را نداشته اند اما زیرکانه درصدد منحرف کردن افکار عمومی برآمده و متاسفانه تا حدود بسیاری هم موفق بوده اند ،گویا این روزها نماینده فهیم و همیشه در صحنه شهرستان سقز و بانه که مشکلات عدیده ی مردم محترم سقز را از بیکاری جوانان گرفته تا توسعه وصلح پایدار را به تمامی حل نموده اند! اندیشه ی الحاق غار باستانی کرفتو به شهرستان سقز به مخیله ی مبارکشان زده است.
اختصاصی روژان نیوز؛
واکنش سالار مرادی به اظهارات عجیب نماینده سقز همگان نیک می دانند بر اساس تاریخ کهن این مرز و بوم هر منطقه و سکونتگاهی  از دیر گاهان مسمابه نامی بوده که  با این نام  تاکنون شناخته گردیده است،همانگونه که تاریخ تکاب و افشار با نام تخت سلیمان و سقز باستانی با نام زیویه گره خورده ،دیواندره نیز همواره با نام کرفتو  مزین بوده و همچنان که امکان تفکیک زیویه از سقز و تخت سلیمان از تکاب محال و فاقد وجاهت تآریخی   و قانونی و عرفی است جدایی غار باستانی کرفتو که شناسنامه کهن دیواندره است ،امری محال  است و...
اختصاصی روژان نیوز؛
مکاتبه سید احسن علوی در خصوص غار کرفتو با توجه به در خواست نماینده سقز(بیگلری) جهت الحاق غار کرفتو به شهرستان سقز نماینده مردم شهرستان دیواندره در مجلس شورای اسلامی با توجه به حساسیت این موضوع و جلوگیری از طرح چنین ادعاهایی که متاسفانه موجب تفرقه و ایجاد اختلاف در میان مردم شهرستان های دیواندره و سقز می شود واکنش نشان داده و با ریاست جمهوری مکاتبه نموده و از ایشان درخواست کرده اند از طرح و پیگیری چنین درخواست های ناروایی که هیچ دست آوردی برای توسعه استان نخواهد داشت ، جدا خودداری شود .
مراسم شب یلدا در دبستان مصلح+تصاویر شب یَلدا یا شب چلّه یکی از کهن‌ترین جشن‌های ایرانی است.در این جشن، طی شدن بلندترین شب سال و به دنبال آن بلندتر شدن طول روزها در نیم‌کرهٔ شمالی، که مصادف با انقلاب زمستانی است، گرامی داشته می‌شود. یلدا به زمان بین غروب آفتاب از ۳۰ آذر (آخرین روز پاییز) تا طلوع آفتاب در اول ماه دی (نخستین روز زمستان) گفته‌ می‌شود. خانواده‌های ایرانی در شب یلدا، معمولاً شامی فاخر و همچنین انواع میوه‌ها و رایج‌تر از همه هندوانه را مهیا و دور هم صرف میکنند. پس از صرف تناولات، قصه‌گویی پیرترها برای دیگر اعضای فامیل و همچنین فال‌گیری با دیوان حافظ رایج است.
پرتقال با پوست چروک چه می‌کند؟ برای جلوگیری از چین و چروک صورت فرد می‌تواند از پرتقال برای تامین ویتامین پوست، استراحت دادن به پوست صورت که در تاخیر در ظهور چین و چروک و شادابی پوستی بکار می‌رود.
موسیقی زیبای فولکلور کوردی +فیلم موسیقی کردی در میان مردم کردستان دارای یک پیوند ناگسستنی با زندگی روزمره مردم است، بسیاری از صاحب نظران کرد معتقدند: موسیقی کردی یکی از اصیل‌ترین موسیقی‌های ایرانی است که با گذشت قرن‌ها ویژگی‌های خود را در فولکلور عامه کرد زبان‌های ایرانی حفظ کرده است
عطالله احسنی:
غار کرفتو تفکیک جدایی ناپذیر موضوع عملکردنمایندگان محترم  درمجلس شورای اسلامی و روندتوسعه همه جانبه در سطح استان ازدیربازتاکنون از جمله موضوعات چند وجهی و چالش برانگیز بوده که مسلماً نمی توان پایانی برای آن پیش بینی نمود، از طرفی نوع عملکردبرخی ازنمایندگان محترم  وهم چنین رویکردهای طایفه ایی وبعضآجناحی آنهادرکنار عزل و نصب مدیران ، ارتباط تنگاتنگی با درخواست ها و لابی هایی دارد که معمولاً متناسب با فضای موجود برای پاسخگویی به نیازها و برخی همفکری ها جهت پیشبرد اهداف تعیین شده سیاسی ارزیابی شده وهیچ تناسبی بامطالبات اساسی مردم وتاثیرشگرف برروندتوسعه نداشته ونخواهدداشت.
آقای بیگلری خدا روزی تان را جای دیگر بدهد! به تازگی غار کرفتو در لیست موقت آثار جهانی یونسکو قرار گرفته است و آقای بیگلری با علم بر این نکته میخواهد که اگر به امید خدا در لیست جهانی قرار گیرد سالانه حداقل با دریافت ۵ میلیارد از سوی سازمان یونسکو برای توسعه شهرستان سقز استفاده نماید.لازم به ذکر است که آقای نماینده محترم سقز حداقل با چند مشاور صحبت می نمودند و سپس اقدام عاجل برای تصرف مجدد امورات اداری !!! غار کرفتو می نمودند.....
تعیین بخشداران دیواندره در قربانگاه منازعات لایه های قدرت پس از عبور از منازعه نفس گیر ابقا و یا برکناری فرماندار اصلاح طلب شهرستان دیواندره، آنچه که بیش از کلیه انتصابات شهرستان، محل جدال ، منازعه و میدان کشمکش نیروهای مختلف در شهرستان شده است تعیین بخشداران سه گانه (مرکزی، سارال و کرفتو) است. با توجه به نقش و جایگاه بخشداران در روند برگزاری انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی ، اهمیت و جایگاه این پستهای سیاسی بیش از هر زمان دیگری محل منازعه لایه های قدرت در شهرستان شده است. بر این اساس و با توجه به نقش مهم جایگاه بخشداران در تصمیم گیریهای شهرستان و نیز دهن پر کنی این پست سیاسی، گروهبندیهای شکل گرفته جهت تصدی پست بخشداریها پس از کش و قوصهای فراوان ابقا و برکناری فرماندار شکل دیگری به خود گرفته  و تعیین بخشداران در گود منازعه چند لایه دخیل در تشکیل قدرت مورد اشاره در ذیل، گرفتار شده است
آنچه درباره هسته انگور نمی دانید تحقیقات جدید نشان می دهند که عصاره هسته انگور به از بین بردن سلول های سرطانی پروستات کمک می کند. محققان مرکز سرطان دانشگاه کلرادو پس از بررسی های فراوان ترکیبی فعال در عصاره هسته انگور یافتند که خواص ضدسرطانی قوی دارد.
مصرف عضو هیات علمی دانشگاه علوم‌ کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: به، طبیعتی معتدل دارد و خوردن آن افسردگی و وسواس را از بین می‌برد و نشاط آور است.

قاتلی به نام استامینوفن

پنج شنبه, ۲۷ آذر ۱۳۹۳
قاتلی به نام استامینوفن قرصها به شکلهای مختلفی تولید میشوند و روی برخی از قرصها، خط وجود دارد و روی برخی دیگر از قرصها خطی وجود ندارد. قرصهایی که بدون خط هستند نباید شکسته شوند ولی قرصهایی را که دارای خط هستند میتوان از محل خط شکست.

همکاری با روژان نیوز

پنج شنبه, ۲۷ آذر ۱۳۹۳
همکاری با روژان نیوز با توجه به حجم بي‌شمار مقالات و كامنت‌هاي ارسالي شما كاربران محترم روژان نیوز، براي انتشار در سايت و همچنين ابهامات، سئوالات و نكات مختلف كه همواره توسط شما عزيزان مطرح مي‌شوند اين صفحه با عنوان«همكاري با روژان نيوز» به امكانات صفحه اول سايت افزوده شده است كه منبعد پل ارتباطي ما تحريريه كوچك روژان نیوز با شما خانواده‌ي «بس‌بزرگ، افتخارآفرين، دوست‌داشتني و عمدتا جوان نیك‌اندبش و زلال» روژان نیوز خواهد بود. دستتان را پيشاپيش مي‌فشريم و از دوستي‌‌ و همكاري‌تان، بسياران مفتخريم.
وزیر بهداشت:
شوخان می‌بیند نيازي به عمل نیست+عکس وزیر بهداشت پس از عیادت از شوخان دختر کردستانی که بینایی خود را بر اثر حساسیت دارویی از دست داده بود، گفت: دیگر نیازی به عمل جراحی چشمان شوخان نیست. با این حال وکیل شوخان، عیادت وزیر بهداشت را نشانه مسئولیت‌پذیری دولت دانست.
به روایت تصویر؛
نمایشگاه توانمندی های روستای قلعه روتله نمایشگاه توانمندی های روستای قلعه روتله با همت بخشداری کرفتو، شورای اسلامی و دهیاری روستای مذکور در همان روستا برگزار شد.
سی تی اسکن دیواندره تا 48 آینده خریداری می شود به گزارش سرویس سلامت ایسنا، در آخرین روز از سفر وزیر بهداشت به استان کردستان و در جلسه جمع بندی با توجه به بازدید وزیر بهداشت از تمامی شهرستانهای استان و بررسی نیازها و مشکلات و ارائه راهکار های مربوطه، متناسب با وضعیت هر شهرستان و بیمارستان مصوبات لازم برای رفع مشکلات مطرح و مورد تایید وزیر بهداشت قرار گرفت.
اظهارات عجیب فرماندار دیواندره در خصوص تصادف کاروان وزیر بهداشت فاتحی به شفا آنلاین گفته است: متاسفانه حادثه‌ای رخ داده و نیازی به این همه بزرگنمایی از سوی برخی رسانه‌ها نبود چرا که این سفر خیلی خوب و پربرکت بود و برای استان کردستان و شهرستان ما نیز بسیار حائز اهمیت بوده است چرا که پیش بینی‌هایی نظیر ساخت بلوک زایمان و ساخت بخش دیالیز برای بیمارستان دیواندره صورت گرفته است. این اظهارات عجیب و غریب در حالی است که استاندار کردستان و وزیر بهداشت و دیگر مسئولان علوم پزشکی کردستان پس از وقوع این حادثه تأسف خود را ابراز داشته و در خبرگزاری رسمی دولت(ایرنا) نیز اخباری در این خصوص منتشر شده است.
تصاویر حادثه خونین سفر وزیر بهداشت به دیواندره در جریان این حادثه رانندگی یک نفر در محل وقوع تصادف جان خود را از دست داد و پنج نفر دیگر به دلیل وخامت اوضاع به بیمارستان دیواندره منتقل شدند.در جريان اين حادثه يكي از وسائل نقليه كه همراه كاروان وزير بود، با يك دستگاه خودرو سواري آر دي برخورد كرد كه به دنبال وقوع اين حادثه چهار نفر زخمي و یک نفر کشته شدند.در ماشين كاروان همراه وزير بهداشت، معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي كردستان و يكي از همراهان وزير بهداشت حضور داشتند كه هر دو نفر به صورت سطحي زخمي شدند. شدند.
در جریان بازدید وزیر بهداشت از دیواندره اعلام شد
ساخت درمانگاه شبانه‌روزی در شهر زرینه حضور یک پزشک آن هم که به صورت بیتوته و ثابت نیست و در بعضی مواقع به بیمارستان دیواندره ویزیت می‌کند، نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای درمانی مردم زرینه و روستاهای اطراف باشد.
درمان فوری سرماخوردگی در یک روز! بابونه به دلیل وجود آنتی‌بیوتیک و آنتی‌باکتریال در ماده مؤثره آن، بهترین گیاه برای درمان سرماخوردگی است.