چهارشنبه 12 فروردين 1394 Wednesday 1 April 2015 11 جمادی‌الثانی 1436

پروژه استخر دیواندره  پادرهوا مانده است!  پروژه ساخت استخر دیواندره سال‌هاست مسئولان عالی‌رتبه استانی و نمایندگان مردم هر ز چند گاهی برای خالی نبودن عریضه قول ساخت آن را در سال‌های دور و نزدیک به مردم داده اند این بار گریبان گیر مشکل جدی‌تری شده است و شاید ساخت آن را به اماواگرهای بسیاری مبتلا کند.متأسفانه ساخت این استخر بدون مجوزهای لازم از شهرداری و روی معبر و کوچه ۱۲ متری و فضای سبز بنا و احداث‌شده است که این خود می‌تواند نوید درگیر شدن ساخت آن با مشکلات عدیده‌ای بدهد . حال سؤال اینجاست در آن زمان که کلنگ این بخت‌برگشته به زمین زده‌شده ،چرا هیچ‌گونه مجوز ساختی برای آن اخذ نشده است و حال چرا احداث آن را بر کوچه ۱۲ متری و فضای سبز در نظر گرفته‌اند ؟ با این تفاسیر باید حالا حالا ها فاتحه ساخت استخر را خواند!
غار کرفتو تلفیقی از هنر زیبای انسان و طبیعت غار کرفتو از آثار تاریخی، شگفت‌انگیز و معماری صخره‌ای مـربـوط به قـرن سـوم مـیـلادی در کردستان است که بسیاری از رازهای آن برای مردمان و حتی بومیان منطقه ناشناخته مانده و به عقیده مورخان و باستان‌شناسان تاریخ آن به دوران سوم زمین‌شناسی باز می‌گردد.

سید عطا کل که‌ بود؟

دوشنبه, ۱۰ فروردين ۱۳۹۴
سید عطا کل که‌ بود؟ سه‌یید عه‌تا که‌ل(که‌ گوایه‌ یه‌کێ له‌ لێوه‌کانی شه‌ق یا که‌ل بووه‌) کوڕی سه‌یید سه‌عاده‌ددین له‌ سه‌ییده‌کانی باینچۆیه‌؛سه‌یید عه‌تا له‌ گوندی قه‌ڵاته‌ڕه‌شکه‌ی سه‌ر به‌ شاری دیوانده‌ره‌ له‌ دایک بووه‌،هێشتا منداڵ بووه‌ که‌ باوکی کۆچی دوایی کردووه‌،سه‌ی عه‌تا تۆزقاڵێک زه‌وی و مڵکی له‌ گوندی قه‌ڵاته‌ڕه‌شکه‌دا هه‌بووه‌ که‌ یه‌کێک له‌ خانه‌کانی ناوچه‌ به‌ ناوی خه‌سره‌وخان به‌ زۆر مڵکه‌که‌ی لێ داگیر ده‌کات.
نمایشگاه عرضه ی صنایع دستی، غذاهای محلی و مایحتاج مهمانان نوروزی  در سرپل نساره (ورودی محور دربند) برپا شد در ابتدای مراسم افتتاح این نمایشگاه، امامی بخشدار مرکزی دیواندره ضمن عرض خیر مقدم و تبریک «نوروز ۱۳۹۴ و سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی» به مدعوین، به اهداف برگزاری نمایشگاه اشاره کرد و گفت این نمایشگاه حرکتی نو در راستای تامین اهداف عالیه دولت تدبیر و امید ...
بالاخره پیگیری های روژان نیوز جواب داد روژان نیوز درمطلبی به عنوان « متولی بهداشت شهرستان دیواندره کیست ؟» در رابطه با نحوه دفع غیر بهداشتی زباله های روستا های اطراف رودخانه باغچله بارها به متولیان این امر تذکر داد که خوشبختانه بعد از دو سال پیگیری و گوشزد کردن این معضل بزرگ زیست محیطی ، بالاخره بخشدار مرکزی به پیگیری های روژان نیوز لبیک گفت و نسبت به جمع آوری زباله های انباشته شده در مسیر رودخانه همت گماشت .روژان نیوز این اقدام بخشدار مرکزی را به فال نیک  گرفته و قابل تقدیر می داند و امیدوار هستیم شعار امسال که با نام «دولت و ملت همدلی و همزبانی» مزین شده است در کارهای این چنینی تداعی شده و شاهد همکاری مردم با ارگان های دولتی جهت تعالی و رشد شهرستان باشیم .
استارت جاده تندرستی زده شد/ اداره ورزش و جوانان همکاری نکرد! باهمت جمعی از ورزش دوستان شهرستان و عنایت ویژه شهردار و شورای شهر دیواندره استارت جاده تندرستی و آماده‌سازی آن زده شد و در آینده نزدیک این جاده افتتاح  می‌شود .
 آغاز رقابت های فوتبال روستایی 'جام نوروز' در شهرستان دیواندره رقابت های فوتبال روستایی تحت عنوان 'جام نوروز' از امروز شنبه با حضور ۴۶ تیم در سه بخش کرفتو ، سارال و مرکزی شهرستان دیواندره آغاز شد.
چهل چشمه دیواندره چشم انتظاردوستداران شگفتی های جهان+عکس طبیعت زیبای کردستان آنقدر زیبا، بکر و دست نخورده است، مناطقی زیبا و بکری همچون تالاب زریوار، منطقه شکار ممنوع بدر و پریشان قروه، منطقه کوسالان، ثامر، اورامانات و منطقه حفاظت شده بیجار همه و همه بهشت‌های کوچک و زیبایی در استان کردستان هستند..
تصادف مهیب در مسیر دیواندره-سقز به خیر گذشت+تصاویر عصر روز چهارشنبه بر اثر برخورد دو دستگاه پژو سواری در محور دیواندره سقز تصادف شدیدی روی داد اما خوشبختانه این تصادف تنها دو مجروح بر جا گذاشت و تلفات جانی نداشت.
جایزه برای یافتن یک اداره در دیواندره + تصویر ادارات دولتی همیشه باید از موقعیت مناسب جهت سهولت در دسترس بودن برای ارباب‌رجوع را داشته باشند و یا از تابلوهای مناسب با جانمایی مناسب برخوردار باشند تا ارباب‌رجوع دچار سردر گرمی نشده و وقت خود را صرف پیدا کردن آن نکند.
روژان نیوز؛
به یاد حلبچه«  تصویری در قاب وجدان جهان » عمر خاور کودکش را بغل کرد. علی شیمیایی خونسردانه فرمان حمله داد. خلبان ها ماشه را فشردند. بوی لیمو آمد در آن صبح بیست وششمین روز اسفند ۱۳۶۶. «گاز خردل» هدیه نوروزی صدام بود به شهروندان کرد! تمام شهر، لیمو را نفس کشید. ۵۰۰۰ نفر بر زمین سرد و سوخته افتادند بی هیچ شکایتی!
دیواندره و جان انسان/کالبدشکافی یک حادثه در مورخ ۶/۱۲/۹۳ در محور جاده ارتباطی روستای گومه ای به دلیل برخورد یک دستگاه تویوتا و ماشین روا یک فقره تصادف به وقوع پیوست که متأسفانه دو نفر از شهروندان جان خود را از دست دادند .کسانی که حادثه را دیده بودند و در محل حادثه حضور داشتند به خبرنگار روژان نیوز گفتند : روز حادثه پس از سپری شدن حداقل ۳۰ دقیقه و باوجود تماس‌های مکرر هیچ‌یک از پرسنل فوریت‌های پزشکی زرینه ،دیواندره در محل حاضر نشدند و ناچار با خودروهای عبوری مجروحین را به دیواندره منتقل کردند که متأسفانه یکی از مجروحان خودروی روا جان خود را از دست داد.
با همکاری روژان نیوز و کاک لطیف سلطانی؛
دانلود آموزش زبان کوردی به صورت PDF روژان نیوز با همکاری کاک لطیف سلطانی مبادرت به تهیه و تدوین دروس آموزشی زبان کوردی نموده است که با خواندن و تمرین امید است این زبان شیرین و مادری را در مدت کوتاهی یاد بگیرید .شناسنامه هر ملت و مردمی زبان و فرهنگ آن ملت است .
ژیلا صفایی، رتبه اول شعر کوردی ژیلا صفایی از دیواندره در بخش شعر کردی رتبه اول را از آن خود کرد و سمیرا صلاحی و شلیرمحمدی هر ۲ از سنندج حائز رتبه‌های دوم و سوم شدند...
شیرین کاری شبکه بهداشت دیواندره+ تصویر شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیواندره در اقدامی دور از انتظار اقدام به پخش تراکت هایی با مضمون سامانه شکایات و اطلاع رسانی کرده که دیدن آن خالی از لطف نیست.
 اولین همایش بهبود کیفیت آموزشی و پرورشی و تعالی مدیریت آموزشگاهی با فرهنگ مدیریت جهادی در شهرستان دیواندره برگزار شد. در راستای بهبود کیفیت آموزشی و پرورشی:با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از فرهنگیان پژوهشگر اولین همایش بهبود کیفیت آموزشی و پرورشی و تعالی مدیریت آموزشگاهی با فرهنگ مدیریت جهادی در شهرستان دیواندره برگزار شد. به گزارش روابط عمومی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دیواندره، با حضور بیش از ۵۰۰ نفر از فرهنگیان پژوهشگر اولین همایش بهبود کیفیت آموزشی و پرورشی و تعالی مدیریت آموزشگاهی با فرهنگ مدیریت جهادی در این شهرستان و در محل سالن اجتماعات فردوسی برگزار شد.
به همت بخشداری مرکزی دیواندره؛
 همایش آسیب های اجتماعی روستا برگزار گردید. روز سه شنبه مورخ ۱۳۹۳/۱۲/۱۹ بخشداری مرکزی دیواندره با حضور سالار مرادی نماینده مجلس، عبدالکریم احمدی نژاد مشاور استاندار، فرماندار، بخشدار مرکزی و جمعی از مسئولین دوایر دولتی، فرماندهان نیروهای انتظامی و نظامی، دهیاران و شوراهای اسلامی روستاهای بخش مرکزی همایشی با محوریت آسیب های اجتماعی در سطح روستا را در تالار اجتماعات فردوسی برگزار کرد.
دیواندره کمترین آمار طلاق در استان را دارد معضل طلاق به نوبه خود می تواند زمینه انحرافات اخلاقی و اجتماعی را در جامعه افزایش دهد، برخی دلایل تاخیر در ازدواج ها، ریشه در مسایل اقتصادی، بیکاری، نبود شغل و نداشتن مسکن مناسب دارد و این عوامل سبب فراری شدن جوانان از ازدواج شده است.
مه‌ینه‌تی،شاعیری مه‌ینه‌ت و ده‌رد ناوم محه‌ممه‌د حه‌سه‌ن ڕه‌زایی،نازناوی شێعریم مه‌ینه‌تییه‌،کوڕی محه‌ممه‌د،کوڕی محه‌ممه‌د ڕه‌زا،کوڕی محه‌ممه‌د شه‌ریف،کوڕی محه‌ممه‌د ڕه‌حیم‌ه،که‌ له‌ ئێڵی گه‌وره‌ی باوه‌جانییه‌،دایکم که‌نیشک که‌ره‌معه‌لی و ناوی ئیساف بووه‌ که‌ له‌ لایه‌ن باوکییه‌وه‌ له‌ تایفه‌ی ئاغه‌زه‌مانه‌ و باوه‌گه‌وره‌ی دایکم به‌ ناوی میرزا محه‌ممه‌د عه‌لی بۆ چه‌ند واده‌ فه‌رمانداری ئه‌و کاتی بیجاڕ بووه‌.دایکم له‌ لایه‌ن دایکییه‌وه‌ واته‌ خاڵوانی له‌ تایفه‌ی بۆره‌که‌یی به‌یجانییه‌.
درخشش دیواندره در مسابقات پاورلیفتینگ قهرمانی باشگاه های کشور به گزارش روزان نیوز به نقل از سایت فدراسیون بدنسازی و پروش اندام ،مسابقات پاورلیفتینگ (IPF) با لوازم قهرمانی باشگاههای کشور در ۴ رده سنی نوجوانان و جوانان و بزرگسالان و پیشکسوتان طی روزهای ۵ لغایت ۹ اسفند ماه با حضور چشمگیر بیش از ۳۵۰ ورزشکار در سالن ورزشی بعثت شهر تهران برگزار شد.