پنجشنبه 9 بهمن 1393 Thursday 29 January 2015 8 ربیع‌الثانی 1436
4
5
8

ضرب و شتم دانش آموز زرینه ای توسط معلم + فیلم و تصویر متاسفانه رفتار های اینچنینی بارها در سال های گذشته باعث ترک تحصیل خیل عظیمی از دانش آموزان و کم شدن رغبت آنها به ادامه تحصیل شده است .از آموزش و پرورش شهرستان دیواندره انتظار داریم موضوع رارسیدگی کرده  برخورد قاطعی را با معلم خاطی داشته باشد تا در آینده شاهد اینچنین رفتار های خشونت آمیز از جانب معلمان نباشیم .امیدواریم با بازتاب این خبر دیگر شاهد این ناملایمات اخلاقی و فرهنگی در جامعه نباشیم و قشر فرهیخته معلمان در میان خود اینچنین افرادی را نداشته باشند، چراکه والدین به امید تعلیم و تربیت فکری، فرهنگی و اخلاقی فرزندانشان را روانه مدرسه می‌کنند نه برای ضرب و شتم و آسیب‌دیدگی.
سرطان واژه ای آشنا که زود به زود به گوشمان می خورد
سرطان(به مناسبت هفته ملی مبارزه با سرطان) میزان ابتلا به سرطان در میان سایر بیماریهای غیرواگیر به سرعت در حال افزایش می باشد و متاسفانه هر روز شاهد ابتلا و یا مرگ عزیزانمان در اثر بیماری سرطان می باشیم  در این بین  سرطان مری با میزان مرگ و میر بالا وسرطان معده به علت شیوع بسیار زیاد در دنیا از اهمیت خاصی برخوردارند.باین وجود در جنگ با سرطان و محافظت از خود وخانواده مان علیه این بیماری چه کنیم؟

کوبانی آزاد شد

دوشنبه, ۰۶ بهمن ۱۳۹۳
کوبانی آزاد شد کنشگران سوریه روز دوشنبه اعلام کردند که نیروهای کرد سوریه پس از بیش از ۴ ماه نبرد موفق به بیرون راندن کامل تروریست های داعش از شهرک مرزی 'کوبانی' در نزدیکی ترکیه شده اند.
اداره اوقاف و امور خیریه در شهرستان افتتاح شد اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان با حضور امام جمعه، فرماندار، مدیرکل اوقاف و امور خیریه کردستان و رئیس مرکز بزرگ اسلامی دیواندره افتتاح و طی جلسه ای سرپرست آن معرفی شد.
سامان احمدی؛
مهمان داری مردم کردستان به معنای یکه تازی در به یغما بردن میراث فرهنگی این سرزمین نیست کردستان از دیرباز به رسم مهمان نوازی که مردمانش دارد شهره ی آفاق بوده و همواره با آغوشی باز پذیرای مردم سایر بلاد بوده،اما این غریبه نوازی به معنای یکه تازی با هدف به یغما بردن میراث فرهنگی دیار خوبی ها نیست که بعضی با قلمی پرطمطراق و از سر حس سوغات گُرز گونه ی خویش به آن بنازند.
عادل قاسمی؛
قلیان سراها بلای جان جوانان دیواندره ای با این مقدمه ی کوچک از اینکه دخانیات به عنوان بلایی فراگیر تمام جوامع بشری را در اکثر نقاط دنیا به شدت تهدید می کند جای هیچگونه شک و تردیدی چه برای آنکس که مصرف می کند چه آنکس که منع می کند نیست وبا جرات  می توان به عنوان تهدید بزرگی که در کمین حال و آینده بشریت نشته است از آن نام برد ، دولت ها نیز در سرتاسر جهان تا به حال به دلایل نامعلومی نتوانسته اند تمهیدات لازم را برای مبارزه با این آفت ویرانگر و خانمان سوزجوامع گوناگون بشری بیاندیشند و در مقابل نیز توده های مردم در مناطق محروم  تقریبا میدان را خالی نموده ،از مبارزات بی وقفه ی فراگیر دست کشیده و منتظرمنجی می باشندکه به دلیل آسیب پذیر بودن جمعیت این مناطق خسارت های جبران ناپذیری را به بار می آورند و سرآغاز رشد و تولد پدیده های شوم دیگر نیز خواهد بود.
سیف الله کرمی؛

گذری بر پدیده ی حاشیه نشینی

پنج شنبه, ۰۲ بهمن ۱۳۹۳
گذری بر پدیده ی حاشیه نشینی حاشیه نشینی، معضلی هویدا وفرایندی است مربوط به گروههای محروم اجتماع که در واقع نه شهری اند ونه روستایی؛ یعنی نه کاملاًبا مناسبات و فرهنگ شهری ادغام وسازگارگشته اند ونه کاملاًاز این
کشف عتيقه هاي هزاره اول قبل از ميلاد در دیواندره با کار اطلاعاتي ماموران امنيت اخلاقي پليس امنيت عمومي ديواندره فردي به هويت معلوم به اتهام خريد و فروش اشياء عتيقه دستگير و در بازرسي هاي اوليه انجام شده از وي ، چند قطعه عتيقه از جمله سه مجسمه ، شش سکه ، يک دستبند و يک عدد گل سر کشف شد .
مصرف یک قاشق آبلیمو برای جذب آهن سبزیجات یک مشاور تغذیه جذب آهن سبزیجات و حبوبات را برای بدن سخت دانست اما برای جذب هرچه بهتر آهن این غذاها، توصیه‌هایی ارائه کرد.
رابطه پیاده‌روی و مرگ زودهنگام تحقیقی جدید نشان داده است که ورزش نکردن دو برابر بیشتر از چاقی ممکن است موجب مرگ زودهنگام شود.
با رژیم غذایی وایکینگی سریعأ لاغر شوید وایکینگ‌ها در طول تاریخ به قوی بودن و سلامت بودن مشهور بوده‌اند و این مدیون رژیم غذای انحصاری آنها است.

اگر استرس دارید، بخوانید

سه شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۳
اگر استرس دارید، بخوانید اغلب افراد هنگام مواجهه با استرس نمی‌دانند چگونه خود را آرام کنند و معمولا با احساس شرمندگی، خود را سرزنش می‌کنند.
نکاتی درباره تداخل غذا و دارو حتما برایتان اتفاق افتاده که پزشک در دستور مصرف بعضی از داروها تأکید کرده که این دارو را قبل یا بعد از غذا مصرف کنید.

همه چیز درباره عفونت گوش

سه شنبه, ۳۰ دی ۱۳۹۳
همه چیز درباره عفونت گوش عفونت گوش یکی از شایع‌ترین نوع عفونت‌ها است که به دو صورت عفونت گوش میانی و التهاب خارجی خود را نشان می‌دهد. عفونت گوش در میان کودکان به مراتب بیشتر از بزرگسالان است و شاید کامل نبودن سیستم ایمنی بدن، دلیل اصلی شایع بودن این عفونت در میان کودکان باشد.
شهردار دیواندره؛
ساماندهی معابر سطح شهر دیوانده انجام می شود شهردار دیواندره درزمینه سد معبر نیز گفت: ما از مغازه داران و سوپرمارکت های واقع در خیابان اصلی شهر نیز خواسته ایم و تذکر داده ایم که از گذاشتن وسایل داخل مغازه در پیاده روها خودداری کنند که در این زمینه نیز به همکاری اداره صنعت،معدن و تجارت نیازمندیم.
 بخشداران دیواندره در راهند/فردا معارفه سه بخشدار شهرستان در این مراسم که در تالار جلسات فرمانداری برگزار می شود سیف اله امامی که قبلا دبیر بوده و به عنوان نماینده اصلاح طلبان دیواندره شناخته می شد به عنوان بخشدار مرکزی و لقمان ایازی کارمند فرمانداری دیواندره و بخشداری کرفتو به عنوان بخشدار سارال و علی اشرف مرادی کارمند استانداری کردستان به عنوان بخشدار کرفتو معرفی خواهند شد.
۱.۷ میلیارد تومان زکات در شهرستان دیواندره جمع‌آوری شد تا پایان آذرماه امسال یک میلیارد و ۷۶۸ میلیون و ۸۷ هزار تومان زکات در شهرستان دیواندره جمع‌آوری شده که این رقم نشان دهنده اهمیت زکات پرداخت زکات نزد مردم متدین این شهرستان است.
محمد طاهر عبدالله زاده؛

هاله ته ک منا!

یکشنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۳
هاله ته ک منا! پس در پس این جمله که شاید بعضی ها به شوخی هم عنوان میکنند چه رازهایی نهفته است؟ بعضی ها باید خیلی مواظب باشند که این جمله را تکرار نکنند تا بی دلیل موجب آزار دیگران را فراهم نکنند...
عطالله احسنی؛
سیاسی بودن یا سیاست زدگی معلم      بنده به شخصه همان طور که در سطور اول یاد آوری کردم داشتن سواد سیاسی برای تحلیل و تجزیه علل و عوامل اجتماعی برای هویت بخشیدن به یاد گیرندگان الزام اول است .چرا که معتقدم وظیفه ذاتی و غایی معلم برای دانش آموزانش ارائه الگویی درست و منطقی برای ورود انان به اجتماعی است که نا به هنجاری های زیادی در بدنه و هسته خود دارد.چرا باید تنها معلمی را شایسته بدانیم که به ارائه چند سطر متون کتب بسنده می کند ؟مگر کار معلم تنها در این است ؟گه اگر این باشد با این همه کتب آموزشی و سی دی و نر افزار و اینترنت دیگر نیازی به حضور معلم در کلاس نیست ؟باید دوست ژورنالیست من به جای به چالش کشیدن معلمان دارای تدبیر سیاسی  از آنان می خواست که در کنار ارائه مطلب درسی چه چیزی مازاد به آنان یاد داده اند که در زندگی آینده شان به کار آید؟
احمد چوپانی نماینده شورای اسلامی استان کردستان در شورای عالی استان‌ها:
برخی از شوراهای اسلامی روستاها را به امان خدا رها کرده‌اند عضو شورای شهرستان دیواندره افزود: از اعتبارات ماده ۱۸۰ برای بحث بهسازی راه‌های روستایی این منطقه از سوی نمایندگان مجلس در نظر گرفته شده است که اگر این اعتبارات محقق شود در بحث ارتقای راه‌های روستایی دیواندره موثر خواهد بود.